2016

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Premi del jurat:
14 ANYS I UN DIA (Lucía Alemany)
Premi especial del jurat:
EL ABRAZO (Iñaki Sánchez Arrieta)
Premi del públic:
EL ABRAZO (Iñaki Sánchez Arrieta)

SECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES
Premi del jurat:
THE SURGERY SHIP (M. Hetherton)
Premi especial del jurat:
NOI SIAMO FRANCESCO (Guendalina Zampagni)
Premi del públic:
THE SURGERY SHIP (M. Hetherton)

2015

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Premi del Jurat al Millor Curtmetratge
Acabo de tener un sueño / Javi Navarro
Premi Especial del Jurat
Sin besos / Manuel Arija
Premi del Públic
El pez y yo / Babak Habibifar

SECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES
Premi del Jurat al Millor Llargmetratge
De nieuwe wereld / Jaap Van Heusden
Premi Especial del Jurat
Germán, ultimas viñetas / Cristian Bernard, Flavio Nardini i Federico Sosa
Premi del Públic
Germán, ultimas viñetas / Cristian Bernard, Flavio Nardini i Federico Sosa

2014

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Premi del Jurat al Millor Curtmetratge
La verdadera revolución / Pablo Sola
Premi Especial del Jurat
Lula / Vanessa Batista
Premi del Públic
Inocente / Alvaro Pastor

SECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES
Premi del Jurat al Millor Llargmetratge
Sigo siendo / Javier Corcuera
Premi Especial del Jurat
Abriendo puertas / Juanmi Gutiérrez
Premi del Públic
Ainu caminos a la memoria / Marcos Centeno

2013

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Primer Premi del Jurat
La boda / Marina Seresesky
Segon Premi del Jurat
Casa / Carlos Martín
Tercer Premi del Jurat
Ironias de la vida / Ignacio Sepúlveda
Premi del Públic
Carta a Sasha / Andoni Jaén i Javier Reverte

2012

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Primer Premi del Jurat
The red virgin / Sheila Pye
Segon Premi del Jurat
Desanimado / Emilio Martí
Tercer Premi del Jurat
Algo queda / Ana Lorenz
Premi del Públic
036 / Juanfer Andrés

2011

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Primer Premi del Jurat
Artalde / Asier Altuna
Segon Premi del Jurat
Camas calientes / Lluc Güell i Paula Morelló
Tercer Premi del Jurat
Picnic / Gerardo Herrero
Premi del Públic
Camas calientes / Lluc Güell i Paula Morelló

2010

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Primer Premi del Jurat
Els anys del silenci / Marcel Leal
Segon Premi del Jurat
Disminuir el paso / Ivan Hermes
Tercer Premi del Jurat
Dies dei / Nani Matos
Premi del Públic
Dies dei / Nani Matos

2008

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Primer Premi del Jurat
Paseo / Arturo Ruiz Serrano
Segon Premi del Jurat
Niños que nunca existieron / David Valero
Tercer Premi del Jurat
Padam / José Manuel Carrasco
Premi del Públic
Niños que nunca existieron / David Valero

2009

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Primer Premi del Jurat
Pim, pam, pum / Asier Urbieta i Andoni de Carlos Yarza
Segon Premi del Jurat
Turismo / Mercè Sampietro
Tercer Premi del Jurat
On the line / Jon Garaño
Premi del Públic
On the line / Jon Garaño

2007

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Primer Premi del Jurat
Contracuerpo / Eduardo Chapero-Jackson
Premi del Públic
Catharsis / Daniel Sánchez Chamorro

2006

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Primer Premi del Jurat
Les Yèmènites / Ciryl i Metodi Matut
Premi del Públic
Papeles / Eliazar Arroyo

2004

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Primer Premi del Jurat
El cumpleaños de Carlos / José Javier Rodríguez
Premi del Públic
El olvido de la memoria / Iñaki Elizalde

2005

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES
Primer Premi del Jurat
Rosario / Juan Miguel Castillo
Premi del Públic
El legado / Jesús Monllaó