Palmarés CLAM - Clam Festival - Navarcles - Manresa

Palmarés CLAM

Palmarés CLAM

2018

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Premi del jurat:

LA GIORNATA(Pippo Mezzapesa)

Premi especial del jurat:

EL VESTIDO (Javier Marco)

Premi del públic:

PRIMEROS DIAS (Luis E. Pérez.)

SECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES

Premi del jurat:

SIDNEY & FRIENDS (Tristan Aitchison)

Premi especial del jurat:

THE LAST SUPPER (Florian Frerichs)

Premi del públic:

NOSOTROS

(Felipe Vara Del Rey)

2016

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Premi del jurat:

14 ANYS I UN DIA (Lucía Alemany)

Premi especial del jurat:

EL ABRAZO (Iñaki Sánchez Arrieta)

Premi del públic:

EL ABRAZO (Iñaki Sánchez Arrieta)

SECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES

Premi del jurat:

THE SURGERY SHIP (M. Hetherton)

Premi especial del jurat:

NOI SIAMO FRANCESCO (Guendalina Zampagni)

Premi del públic:

THE SURGERY SHIP (M. Hetherton)

2015

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Premi del Jurat al Millor Curtmetratge

Acabo de tener un sueño / Javi Navarro

Premi Especial del Jurat

Sin besos / Manuel Arija

Premi del Públic

El pez y yo / Babak Habibifar

SECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES

Premi del Jurat al Millor Llargmetratge

De nieuwe wereld / Jaap Van Heusden

Premi Especial del Jurat

Germán, ultimas viñetas / Cristian Bernard, Flavio Nardini i Federico Sosa

Premi del Públic

Germán, ultimas viñetas / Cristian Bernard, Flavio Nardini i Federico Sosa

2014

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Premi del Jurat al Millor Curtmetratge

La verdadera revolución / Pablo Sola

Premi Especial del Jurat

Lula / Vanessa Batista

Premi del Públic

Inocente / Alvaro Pastor

SECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES

Premi del Jurat al Millor Llargmetratge

Sigo siendo / Javier Corcuera

Premi Especial del Jurat

Abriendo puertas / Juanmi Gutiérrez

Premi del Públic

Ainu caminos a la memoria / Marcos Centeno

2013

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Primer Premi del Jurat

La boda / Marina Seresesky

Segon Premi del Jurat

Casa / Carlos Martín

Tercer Premi del Jurat

Ironias de la vida / Ignacio Sepúlveda

Premi del Públic

Carta a Sasha / Andoni Jaén i Javier Reverte

2012

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Primer Premi del Jurat

The red virgin / Sheila Pye

Segon Premi del Jurat

Desanimado / Emilio Martí

Tercer Premi del Jurat

Algo queda / Ana Lorenz

Premi del Públic

036 / Juanfer Andrés

2011

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Primer Premi del Jurat

Artalde / Asier Altuna

Segon Premi del Jurat

Camas calientes / Lluc Güell i Paula Morelló

Tercer Premi del Jurat

Picnic / Gerardo Herrero

Premi del Públic

Camas calientes / Lluc Güell i Paula Morelló

2010

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Primer Premi del Jurat

Els anys del silenci / Marcel Leal

Segon Premi del Jurat

Disminuir el paso / Ivan Hermes

Tercer Premi del Jurat

Dies dei / Nani Matos

Premi del Públic

Dies dei / Nani Matos

2009

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Primer Premi del Jurat

Pim, pam, pum / Asier Urbieta i Andoni de Carlos Yarza

Segon Premi del Jurat

Turismo / Mercè Sampietro

Tercer Premi del Jurat

On the line / Jon Garaño

Premi del Públic

On the line / Jon Garaño

2008

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Primer Premi del Jurat

Paseo / Arturo Ruiz Serrano

Segon Premi del Jurat

Niños que nunca existieron / David Valero

Tercer Premi del Jurat

Padam / José Manuel Carrasco

Premi del Públic

Niños que nunca existieron / David Valero

2007

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Primer Premi del Jurat

Contracuerpo / Eduardo Chapero-Jackson

Premi del Públic

Catharsis / Daniel Sánchez Chamorro

2006

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Primer Premi del Jurat

Les Yèmènites / Ciryl i Metodi Matut

Premi del Públic

Papeles / Eliazar Arroyo

2005

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Primer Premi del Jurat

Rosario / Juan Miguel Castillo

Premi del Públic

El legado / Jesús Monllaó

2004

SECCIÓ OFICIAL CURTMETRATGES

Primer Premi del Jurat

El cumpleaños de Carlos / José Javier Rodríguez

Premi del Públic

El olvido de la memoria / Iñaki Elizalde